Hizmetlerimiz

İlke Karot karotfirmasi geneli il ve içerlerinde karot delme, beton kesme, beton kırma hizmetleri vermektedir.

karotfirmasi KAROT BETON DELME

Karot Beton Delme

İnşaat yapı taşı olarak bilinen ve uzun yıllardır en yaygın inşaat malzemesi olarak kullanılan, içersinde su, çimento, agrega(kum, çakıl, kırma taş)ve katkı (kimyasal, mineral) malzemeleri bulunan beton yol bina, kanal gibi geniş bir yelpazede yapıları ayakta dimdik ve güçlü tutma rolünü üstlenmiştir. Olası yangınlara karşı dayanıklılığı, su geçirmez oluşu ve ses yalıtımı gibi özelliklere de sahip olan beton yapının en güçlü inşaat malzemesi olarak biri olarak bilinir. Yapı estetiği açısından da büyük bir rol oynayan beton gelişen teknoloji ışığında beton delme işlemlerinde pünomatik el aletlerine olan ihtiyaç her geçen gün daha çok çoğaldı.

İnşaat sektöründe birçok alanda hizmet veren karot cihazları başlıca betonarme, duvar ve döşeme veya çeşitli tesisat döşemelerinde betonda açılacak olan delikleri işlemi uygulayacak olan usta açısından da en konforlu şekilde delme işlemini gerçekleştirmektedir. Karot beton delme makineleri alanında karotfirmasi genelinde uzman karotçuların hummalı çalışması ve yıllar içersinde kazandığı tecrübenin bir getirisi olarak en güçlü yapı malzemelerinden biri olarak bilinen betona karşı delme işlemlerinde başarılı sonuçlar elde eden ilke karot müşteri memnuniyeti ile yoluna devam etmektedir. 

Karot Beton Delme İşlemi Nasıl Yapılır?

Karot makinesi ile beton delme işlemi uzman kişiler tarafından uygulanması gerekir. Zira makine kullanımı, makine hakimiyeti ve delinecek alanın doğru tespiti çok önemlidir. Elektrik gücü ile çalışan karot makineleri yüzeyi delerek içeri girer ve içeride kalan betonu dışarıya çıkarır. Sabit kullanılabilen veya mobil yani el yardımı ile kullanılabilen karot beton delme cihazları mevcuttur. Düz veya açılı kesimler yapabilir ve su yardımı ile delik açma işlemini gerçekleştirir. Su yardımı ile delik açılmasının yanı sıra kuru delme işlemlerinin yapılması da mümkündür.  Karot makineleri 10 metre derinliğe kadar ulaşabilir, Ø16mm’lik çaptan Ø500mm’lik çapa kadar kesme-delme işlemlerini karotfirmasi genelinde ilke karot başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Karotiyer adı verilen ve karot beton delme makinesinin ağzında bulunan, içi boş tüp şeklindeki parçalar aslında tam olarak delinen yüzey içerisindeki beton parçasını, ucunda bulunan dişleri sayesinde ve uyguladığı baskının yardımı ile çıkartan, numune alma parçasıdır. Bu parçanın yatay ve düşey kesim yapabilen çeşitli ebattaki türleri de mevcuttur. Ekseriyetle 0,5 ila 3 metre arasında değişen uzunlukları ile dişli uç kısımları çok güçlü bir madde olan elmas ile kaplıdır. Bu noktada karotfirmasi genelinde ilke karot makinelerinin su yardımı ile çalışması makine gücüne bağlı olarak makine ucundaki elmasların fazla ısınmasının önüne geçerek makine ömrünü uzatmaya yarar. Bunun yanı sırada çıkarılan parçanın daha kolay yüzeye çıkmasına da yardımcıdır.

Yerde dik bir konumda çalıştırılması gerekilen makine yüzeyde sabit ve sağlam bir şekilde durması gereklidir. Zira karotiyer üzerinde gerçekleşebilecek herhangi bir kayma durumu söz konusu olduğunda beton delme geometrik açıdan bozulacaktır. Bu sebepten dolayı makine zemine vida ve dübel ile iyice sabitlenmiş olmalıdır. Sabitlenen makinenin çalıştırılması ile karotiyer başlık dönmeye başlar ve zeminin içerisine doğru delme işlemini gerçekleştir. Bu dönme işlemi karotçu tarafından cihaz üzerinde bulunan vites sistemi ile istenilen hızda ve kuvvette gerçekleştirilmesi sağlanır.

karotfirmasi genelinde işini severek yapan ve alanında uzman olan kadromuz acil beton delme hizmeti ve çalışma prensibimiz ile sektördeki farkımızı ortaya koymaktadır. Yılların getirdiği tecrübe ile pratik tavsiyelerimiz sizlerin mevcut acil işlerinizde çözüm odaklı bir hizmeti zevkle sunmaktayız. Hızlı ve kusursuz hizmetimiz ile karotfirmasi genelinde ilke karot makineleri ile yaptığımız çalışmalar dahilinde firmamız her geçen gün kendisini geliştirmekte ve müşteri memnuniyeti ilkesini koruyarak yoluna devam etmektedir.   

 

AdanaAdıyamanAfyonkarahisarAğrıAmasyaAnkaraAntalyaArtvinAydınBalıkesirBilecikBingölBitlisBoluBurdurBursaÇanakkaleÇankırıÇorumDenizliDiyarbakırEdirneElazığErzincanErzurumEskişehirGaziantepGiresunGümüşhaneHakkariHatayIspartaMersinİstanbulİzmirKarsKastamonuKayseriKırklareliKırşehirKocaeliKonyaKütahyaMalatyaManisaKahramanmaraşMardinMuğlaMuşNevşehirNiğdeOrduRizeSakaryaSamsunSiirtSinopSivasTekirdağTokatTrabzonTunceliŞanlıurfaUşakVanYozgatZonguldakAksarayBayburtKaramanKırıkkaleBatmanŞırnakBartınArdahanIğdırYalovaKarabükKilisOsmaniyeDüzceKuzey Kıbrıs

ARA

YOL TARİFİ

Mail Gönder