Hizmetlerimiz

İlke Karot karotfirmasi geneli il ve içerlerinde karot delme, beton kesme, beton kırma hizmetleri vermektedir.

karotfirmasi Beton Kırma 1

 karotfirmasi Beton Kırma


Ülkemizde 99 depreminden sonra hazır beton kullanımı bütün betonarme yapılarda mecbur hale gelmiştir. Bu mecburiyet inşaatlarda beton dökümü sırasında işçilik ve kalıp hataları sebebi ile imalatlarda beton kırma işlemini kaçınılmaz hale getirdi. Bu beton kırma işlemi zaman ve işçilik maliyeti açısından müteahhitlere ek yük getirdi. Beton kırma işleminin zorluğu pünomatik el aletleri(darbeli kırıcılar, kompresörler) karot makineleri ile çok daha kolay ve hızlı hale geldi.   karotfirmasi genelinde İlke karot bu sektördeki tecrübesi ile yeni nesil karot makineleri ile ihtiyaç duyulan her şart ve konumda hizmet vermektedir.

Karot Nedir?

Kaba inşaattan ince inşaata geçme aşamasında inşaatlarda sıva ve şap altıda kalan elektrik, doğalgaz, su ve sıhhi tesisatların döşenmesinde gereken yerlerin kırılması ve kesilmesi işlemi için işçilik ve zamandan tasarruf sağlanmasına yarayan değişik markaların üretmiş olduğu kırıcı delici ve kesici aletler mevcuttur.

Karot makineleri bu işlemlerin yapılmasında betonarme, duvar ve döşemelerin değişik ebatlarda delinerek tesisat malzemelerinin geçişini temin etmektedir. Karot makineleri aynı zamanda kentsel dönüşüm projelerinde yapıların depreme dayanıklılığını ölçmek için binaların taşıyıcı elemanlarından numune alınmasında kullanılmaktadır.

Karot’un Kullanım Alanları

Yeni inşa edilen binalarda:

Deprem yönetmeliğine uygun inşa edilmiş oldukları halde kullanım ve fonksiyonellik açısından tadilat gerektiren imalatlarda karşılaşılan beton kırma işlemleri için karot makineleri en büyük yardımcımızdır.

·         Betonarme perde duvarlarda istenilen yerlerde, kapı ve pencere boşlukları açmakta

·         Kat döşemlerinde ve duvarlarda tesisat şaftları açmakta

·         Kombi cihazlarının duman ve havalandırma deliklerinin açılmasında

·         Mutfakların ankastre havalandırma bacalarının açılmasında

·         Merkezi ısıtma sistemi olan binalarda duman bacalarının yerlerinin açılmasında

·         Çatı ve teraslarda yağmur suyu derelerinin iniş borularına bağlantısını sağlayacak deliklerinin açılmasında

·         Bahçe duvarlarının betonarme olarak yapıldığı yerlerde gereken kesme ve delme işlemlerinde ilke karot tecrübesi ile yanınızdadır.

 

Eski inşa edilen binalarda:

·         Deprem dayanıklılık testinde kullanılmak üzere projesinde belirtilen taşıyıcı elemanlardan numune almakta

·         Binaya sonradan ilave edilecek asansör imalatı için asansör kuyusu açmakta

·         Deprem yönetmeliği açısından güçlendirilmesi gereken binalarda projesine göre epoksi ile filiz ekme(nervürlü inşaat demiri) işlemleri için karot deliklerinin açılması

Karot Makinesinin Diğer Kullanım Alanaları

Prefabrik köprü krişlerinin oturduğu kauçuk takozların değiştirilmesi işleminde köprü ayağına çelik vidaların yerleştirilmesi için yatay karotlar açılması gibi ekstrem kullanım alanları mevcuttur.

                                                                                                                                                         

 

 

Karot Makinesi ile Delme İşlemi Nasıl Yapılır?

Keşif ekibinin tespitini yaptığı beton kırma ve delme noktalarına yatay veya düşey konumda ankraj elemanları ile bağlanan karot makinesi istenilen delik çapındaki elmas uç kullanılarak alanında uzman olan karotçu elemanı tarafından delme ve  karotfirmasi genelinde beton kırma işlemi gerçekleştirilmektedir. Yapılan imalatın projesine uygunluğu kullanılan ekipmanların kalitesi ve işçilikte gösterilen özen ile ilke karot alanında iddialıdır.

 

Sürekli gelişmekte ve kendini yenilemekte olan inşaat sektörü bu gelişmelere paralel olarak karşılaştığı detay problemlerini çözümlemekte el aletlerinin hayatımıza getirdiği kolaylıklar küçümsenmeyecek boyuttadır. İlke karot olarak teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek gerekli ekipmanlar ve yetişmiş, güvenilir elemanları ile sektörde var olmaya devam etmektedir. Beton hayatımızda varlığını devam ettirdiği sürece beton kırma işlemi de kaçınılmaz bir ihtiyaç olarak karşımızda çözülmeyi bekleyen problemlerle bizim kendimizi geliştirmemize ilham olacaktır. Bu ilhamdan yola çıkarak her geçen gün inşaat sektörüne büyük faydası olan inşaat ekipmanlarını en doğru şekilde ve en doğru bölgelerde ihtiyaçların giderilmesi şeklinde çalışmalar devam etmektedir. Bu çalışmalar sonucunda müşteri memnuniyeti elde edilen en büyük başarımız olacaktır.

 

AdanaAdıyamanAfyonkarahisarAğrıAmasyaAnkaraAntalyaArtvinAydınBalıkesirBilecikBingölBitlisBoluBurdurBursaÇanakkaleÇankırıÇorumDenizliDiyarbakırEdirneElazığErzincanErzurumEskişehirGaziantepGiresunGümüşhaneHakkariHatayIspartaMersinİstanbulİzmirKarsKastamonuKayseriKırklareliKırşehirKocaeliKonyaKütahyaMalatyaManisaKahramanmaraşMardinMuğlaMuşNevşehirNiğdeOrduRizeSakaryaSamsunSiirtSinopSivasTekirdağTokatTrabzonTunceliŞanlıurfaUşakVanYozgatZonguldakAksarayBayburtKaramanKırıkkaleBatmanŞırnakBartınArdahanIğdırYalovaKarabükKilisOsmaniyeDüzceKuzey Kıbrıs

ARA

YOL TARİFİ

Mail Gönder